maj - Dzień Mamy

 • Ramka słoneczko z masy solnej z napisem "dla Mamy" - roześmiane słońce z ręcznie zagniatanej masy solnej. Promienie dobrze jest osadzić wokół okręgu słońca na wykałaczkach, żeby nie połamały się i nie odpadły po wysuszeniu. Pamiętajcie, że masę solną malujemy po wyschnięciu lub w trakcie pracy ale gesta farbą plakatową, najlepiej bez używania wody ! Zdjęcie wystarczy wydrukować i po wyschnięciu pracy podkleić od spodu gęstym klejem.

 • Wazon z buteleczki plastikowej z papier mache (masy papierowej) - wystarczyć ugotować klej do papier mache, porwać trochę białych kartek, okleić nimi buteleczkę np. po szamponie, jogurcie do picia, wysuszyć a następnie tym samym gotowanym klejem podklejać wycięte z serwetek dekoracyjne wzory. Po kolejnym wysuszeniu, lakierujemy wazonik bezbarwnym, najlepiej wodnym lakierem (nie śmierdzi), suszymy i ewentualnie ozdabiamy jeszcze np. przyklejając ręcznie wywiązaną kokardkę. Nie zapomnijcie przed wręczeniem Mamie, urwać na łące lub w ogródku pięknego kwiatuszka i włożyć do Waszego wazonu z wodą.

 • Serce ozdabiane wydziurkowanymi kółeczkami - wygląda bardzo ładnie bo nie jest płaskie. Z każdej strony można ułożyć inny wzór kolorystyczny.

 • Piękne serce 3D z opakowań po jajkach - wycinami pojedyncze pojemniczki, podklejamy na grubej kartce na kształt serca, malujemy farbami plakatowymi lub akrylowymi, suszymy, robimy ramkę wokoło no i wyklejamy lub piszemy specjalny tekst dla Mamy.

 • Dalia z misternie, ręcznie skręcanych karteczek na płatki kwiatka - tworzenie tej pracy wymaga od dzieci dokładności i nie lada cierpliwości, bo im więcej płatków zrobimy, tym ładniejsza wyjdzie dalia. Po stworzeniu kielicha kwiatka pozostaje jeszcze narysować na tekturce łodygę, pomalować ją i wyciąć oraz połączyć z kielichem. Na łodydze można wypisać włsnoręczną dedykację lub życzenia dla Mamy.

 • Koszyczek z różyczkami - ręcznie robione kwiaty z kółek wycinanych następnie na kształt ślimaków i zwijanych na wykałaczkach. Zwinięcie sporej ilości kwiatków wymaga od SAMOtworkowiczów sporej dawki cierpliwości. Następnie różyczki układamy w koszyczku papierowym lub plastikowym - może być opakowanie po jagurcie lub serku. Na przodzie koszyczka można napisać życzenia.

 • Własnoręcznie skomponowany i wykonany bukiecik z pięknie pachnących, różnorodnych kwiatów, ziół i innych roślin - na warsztatach florystycznych, mali kreatorzy dowiadują się wielu ciekawych rzeczy o właściwościch i różnym zastosowaniu roślin.

 • Ramka na zdjęcie z masy solnej - super prezent dla Mamy ! Opis zobaczcie tutaj.

 • Majowe motyle - wykonane z rolek po papierze toaletowym, bibuły, kreatywnych drucików oraz innych ozdób, pięknie wyglądają wisząc w oknie - to kolorowe symbole rozkwitającej wiosny.

   

 • Naszyjnik z koralików-ruloników - świetny przykład wykorzystania recyklingu i upcyklingu materiału - niepotrzebne gazety, z których robimy koraliki zamianiają się biżuterię ! Wystarczy odrobinę powycinać, ponawijać, polakierować, żeby zabezpieczyć papier przed wilgocią a na końcu nawlec na sznurek, przetykając innymi koralikami. Efekt jest zadziwiający a prezent na pewno spodoba się Mamie.
 • Kwietny talerzyk (NOWOŚĆ- przypomina majową łąkę pełną kwiatów i motyli. Wykonany został na bazie papierowego talerza ozdobionego wydzieranymi z gazet kwiatami, koralikami i motylkami. W celu zabezpieczenia, talerzyk został polakierowany oraz zaopatrzony w pentelkę, umożliwiającą powieszenie na ścianie.

 • Kwiatuszek dla Mamy - wycięty z różnych kolorowych tkanin z łodyżką oplecioną wokół rurki po mleku szkolnym :), ozdobiony różnościami i wstawiony na podstawkę z nakrętki. Piękne coś z niczego.

 • Jak wszystkie kobietki, nasze Mamy kochają błyskotki, szczególnie te wykonane samodzielnie przez dzieci. Bransoletka z ręcznie robionych koralików z modeliny z brokatem, to dopiero będzie niespodzianka dla Mamy !

          Na ten SAMOtworek :) przewidziałam dwa spotkania: na pierwszym lepimy na drugim tworzymy biżuterię.

   

 •  Z takiego prezentu Mama bardzo sie ucieszy i może weźmie go sobie do pracy, żeby móc patrzeć na swoje dziecko ? Obrazek-kartaka-laurka MAMA ze zdjęciem mamy i dziecka oraz specjalnymi samodzielnie wyklejanymi życzeniami dla mamy - czego więcej chcieć ?

 

 • Piękna, kolorowa broszka-kwiat dla Mamy - dzieci komponują ją z różnego koloru materiałowych kwiatków, następnie łączą ze sobą i ozdabiają. Efekt imponujący ! Poniżej prace dzieci 4-5-letnich.

 

 

 

 

 • Broszki filcowe serca zdobione koralikami, to kolejna propozycja prezentów-niespodzianek dla kochanych Mam. Mali kreatorzy, uczestnicy warsztatów, będą samodzielnie dobierać kolorystykę filcowych serc oraz koralików a następnie wykonywać kolejne etapy tworzenia broszek, tak żeby na końcu powstały takie oto cudeńka - to zjęcie prac dzieci w wieku 4-5 lat.

 

 •    Postać Mamy z filcu - w całości samodzielnie wykonana praca techniką filcowania na sucho. Z uwagi na pracę z igłą do filcowania, warsztaty przeznaczone dla starszych dzieci - od około 8 lat.

 • Stroiki majowe z plastelinowymi figurkami - stroik bazujący na kubeczku po deserkach, gąbce do mokrych bukietów oraz majowych kwiatach. Po skomponowaniu stroika ozdabiamy go plastelinowymi owadzimi stworkami. Efekt ? Niepowtarzalny ! :)