listopad / grudzień - tuż przed Mikołajem

 I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem" - pomysłowe warsztaty, na których można wykonać prezent, opakować go a potem pobawić się w Mikołaja, czyli obdarować kogoś niespodzianką własnoręcznie wykonaną :) Na warsztatach przedmikołajowych możemy też przygotować różne dekoracje z Mikołajem w roli głównej :)

  • Mikołajek z rolki po papierze toaletowym - rolkę owijamy bibułą, zwijamy czapkę z półkola, następnie podklejamy na rokę, wycinamy narysowane wcześniej rękawy z rękawicą (najlepiej przez 2 warstwy), doklejamy do płaszcza, z wacika turlamy kuleczkę na pompon do czapki oraz nosek, a otoczki na rękawy i czapkę wycinamy również z wacików, które potem rozdzielamy, tak żeby powstało puszyste "futerko", broda to także rozdrobniony/poszarpany wacik przyklejony do płaszczyka, oczka mogą powstać np. z guziczków. Prawda że łatwe ?

 

  • Figurki Mikołaja i bałwanka z masy solnej, którą samodzielnie przygotowujemy - po wypieczeniu bezbarwnych form malujemy je wg własnego pomysłu. Figurki od spodu mają dziurkę lub haczyk do zawieszenia na ścianie.

  • Mikołaj z pomponem - zawieszka z filcu, drewnianej kulki i ręcznie wykonanego pompona wełnianego.

  • Mikołajowa bombka decupage - na bazie styropianowej kulki oraz kolorowej serwetki z Mikołajem i reniferem powstała kolorowa, mikołajowa bombka.

 

  • Koralikowe podkładki dla Mamy i Taty - cierpliwie układane, wyjątkowe wzory utrwalane na gorąco i usztywniane od spodu korkiem, skórą lub filcem.

  • Bransoletka z koralików z modeliny (prezent dla kobietek). Rozmiękczane, wałkowane, rozgniatane, nakłuwane, wypiekane i w końcu nawlekane, zawiązane, przymierzane :) - oto historia przygody z modeliną w roli głównej. Bransoletki mają regulowaną długość i pasują na rękę dziecka jak i dorosłego. Na ten SAMOtworek :) przewidziałam dwa spotkania: na pierwszym lepimy na drugim tworzymy biżuterię.

 

  •     Brelok z samochodem dla prawdziwych mężczyzn :).

 

  •      Ruchoma, obrotowa zawieszka z Mikołajem - dzieci z niecierpliwością wyczekują gościa z workiem prezentów. Ta zawieszka pozwoli celebrować nadchodzące święto mikołajowe. Dzieci mogą powiesić zawieszkę w oknie, lub przy swoich łóżeczkach - na pewno będzie im miło spojrzeć na nią tuż przed snem a Mikołaj będzie wiedział, że dzieci na niego czekają :).