styczeń - zima i karnawał

  • Bałwan ze ścinków papieru - wystarczy 4-5 białych kartek pociętych w cienkie paski (jeśli ktoś ma niszczarkę w domu to kartka sama się potnie ;)), następnie staramy się z paseczków zrobić 2 kulki - mniejszą i większą. Każdą z nich owijamy ciasno białą nitką lub sznureczkiem i zawiązujemy. Sklejamy kulki ze sobą np. wikolem. Z pozostałych ścinków tworzymy jakby pędzelek i owijamy sznureczkiem żeby sie nie rozleciał - będzie z niego czapeczka dla bałwanka, podklejamy ją. Na koniec rysujemy bałwankowi oczy, nos, buzię, guziki a dla wytrwałych polecam zrobić je samodzielnie np. z bibuły, zwijając kuleczki. Oto nasz bałwanek.

  • Karnawałowa korona wykonana z kilku elementów wykonanych techniką origami, które następnie są nakładane na siebie, mocowane i układane w okrąg. Na końcu pozostaje jeszcze ozdobić koronę wg własnego uznania.

  • Najnowsza kolekcja masek karnawałowych wykonanych z papierowych talerzyków, które odpowiednio przycięte mogą być podobizną dowolnego zwierzaka lub postaci z bajki - nietoperze, spiderman'y, Minionki, clowni, sowy, maska Marinette z serialu "Miraculum -biedronka i czarny kot" oto oni.

 

  • Zimowy, zaśnieżony obrazek z arktycznymi liskami, wykonanymi techniką origami; składanie lisków z różnych, niestandardowych materiałów, np. z papieru śniadaniowego, bibuły czy nawet folii aluminiowej, to nie lada wyzwanie dla młodych twórców :). Technika origami rozwija w dzieciach spostrzegawczowść, dokładność oraz pozwala doskonalić orientację przestrzenną.

  • Karnawałowe przebranie można pięknie ozdobić czapeczkami-zwierzakami wykonanymi techniką papier mache. Oto one (na zdjęciach) samodzielnie wykonane - efekt oszałamiający, prawda ? :).

 

  • Oto przykłady masek karnawałowych ręcznie wykonanych na SAMOtworkach, ozdobionych czym się da - kotek, motyl i myszka Mini odmienią dzieci na balu nie do poznania :).

  

 

  • Karnawałowe pajace - powstały na bazie kubeczków po jagurtach, ozdobione bibułą, ręcznie splatanymi łańcuchami tworzącymi nogi i ręce, oraz różnymi serpentynami i błyszczącymi dodatkami. Całość zawieszona na gumce przyjemnie podskakuje.