czerwiec - Dzień Taty, koniec roku szkolnego !

  •  Pudełko na wakacyjne skarby - wystarczy tekturka, na której wyrysujesz kształt twojego wymarzonego pudełka. Następnie wytnij swój kształt i pokoloruj go, pogrubiając np. pisakiem szczegóły (oczy, buzię ...). Kolejnym krokiem będzie wycięcie obrzeża naszego pudełka - musi być równe dlatego odmierz go linijką lub zrób szablon-pasek (około 3-4 cm wysokości) i odrysowuj na tekrurce, przeznaczonej do zrobienia obrzeża. Jeśli jeden pasek tekturki nie obejmie naszego kształtu, wytnij takich pasków kilka i sklej ze sobą albo zszyj zszywaczem a następnie narysuj ołówkiem linię około centymetr od brzegu. Pokoloruj powstały długi pasek. W kolejnym kroku natnij go co 1-1,5 cm, jakbyś chciał naciąć na kartce "trawkę" i wygnij ją na zewnątrz paska. Przymierz do kształtu dna i zobacz, w którym miejscu należy odciąć nadmiar - pamiętaj o zostawieniu 1-2 cm nadwyżki, żebyś mógł zamknąć brzeg "na zakładkę" podklejając lub zszywając ze sobą końce. Teraz pozostaje już tylko wygięte nacięcia posmarować  grubo klejem typu Wikol lub Magic i połączyć z kształtem dna. Potrzymaj chwilę, dociskając mocno - możesz policzyć do 40-50 ;). Jeśli chcesz mieć pudełko/koszyczek z uchwytem, wytnij pasek 1-2 cm z tektury lub grubszego plastiku i zszyj z dwóch stron z brzegiem pudełka. Gotowe - efekt, zobacz na zdjęciu. Powodzenia w zbiorach wakacyjnych skarbów ! :)

  • Wakacyjny ludzik z kulki styropianowej owiniętej wełną, może być również dobrym pomysłem na prezent dla Taty - będzie fajnie dydnał powieszony w samochodzie nad szybą.

  • Cekinowy magnes-zwierzak z dedykacją  - można go wyciąć w dowolnym kształcie, pięknie ozdobić, zostawiając miejsce wśrodku na wpisanie najpiękniejszego tekstu dla Taty. Oto przykład:                                                                                                                                        
  • Oto propozycja wykonania breloczków - samochodów, które będą super prezentem dla wszystkich Tatusiów. Samochody  samodzielnie wycięte przez dzieci z dwóch rodzajów skóry naturalnej, a następnie ozdobione. Na odwrocie samochodu serduszko z możliwością naniesienia stempelkiem, pierwszej literki z imienia Taty.

  • Magnes ze zdjęciem dziecka - w serduszku dla taty dzieci wycinają i wklejają swoje zdjęcie, lakierują, żeby się nie niszczyło i ozdabiają błyszczącym sznureczkiem. Taki magnes może być również prezentem dla Mamy, Babci lub Dziadka z okazji ich święta. 

Polecam również inny rodzaj magnesów dla Tatusiów - zajrzyj tu.

  • Ramka na zdjęcie z masy solnej - samodzielnie zagnieciona masa solna to świetna zabawa dla dzieci, szczególnie jeśli potem można z niej stworzyć piękną ramkę na zdjęcie w prezencie na Dzień Taty - może być w dowolnym, wymyślonym kształcie. Po wysuszeniu ramkę malujemy/kolorujemy a następnie lakierujemy i wkładamy zdjęcie.

  •   Filcowana podobizna Taty - postać Taty wykonana techniką filcowania na sucho, w całości wykonana przez dziecko. Z uwagi na pracę z igłą do filcowania, warsztaty przeznaczone dla starszych dzieci - od około 8 lat.

  • Podkładki pod kubek  - świetna zabawa z koralikami, możliwość układania indywidualnych wzorów wg własnego pomysłu dziecka w dowolnej kolorystyce.