lipiec-sierpień, wakacyjna twórczość

Czy będąc na wakacjach zbieracie różne skarby , takie jak: muszelki, kamyczki, rośliny i inne wspaniałe rzeczy ? Zapraszam na cykl warsztatów, które podpowiedzą Wam, jak wykorzystać nasze wakacyjne skarby - prace, które z nich powstaną staną się pamiątkami z wakacji - możesz je zatrzymać lub podarować komuś w prezencie.

  • Dekoracja z motylkami na gałązce  - robienie motyli z kwadratowych karteczek poprzez składanie ich w harmonijkę to świetne ćwiczenie dla rąk i paluszków. Rój motylków który obsiadł gałazkę wygląda cudownie i pięknie ozdobi pokój każdego SAMOtworkowicza.

  • Słoneczka wakacyjne  powieszone na drzwiach do mieszkania lub na ścianie pokoju będą się do nas uśmiechać przez całe wakacje. Jak je zrobić ? Na kartce A4 z bloku technicznego - musi być sztywna - rysujemy koło i wycinamy je. Następnie długa linią przerywaną, ołówkiem rysujemy ślimaczą spiralę do wewnątrz koła. Nacinamy co kilka cm nasz ślad, gdyż będzie on szlakiem na którym będziemy mocować promyczki powycinane z dowolnego papieru. Promyczki mogą być białe a my chętnie pomalujemy je farbami lub kredkami. Mocując je na kole podklejajmy każdy żeby się dobrze trzymały. Żeby słoneczko wyjrzało na świat, potrzebne są mu jeszcze oczy no i szeroki uśmiech, który nas rozweseli.

  • Muszelki w masie solnej - masę robimy sami, możemy do niej dodać brokat lub podzielić na części i każdą zafarbować na inny kolor. Następnie formujemy cienkie placuszki na których układamy muszelki owijając je resztą ciasta i dekorując z wierzchu - nie zapomnijcie o zrobieniu otworu, żeby prace można było zawiesić ! Kolejny krok to oczywiście suszenie-wypiekanie a potem tworzenie naszyjników, breloczków lub po prostu powieszenie na ścianie :) Oto przykłady:

  

 

  •  Motyl broszka - kolorowi wakacyjni przyjaciele. Będą wspaniałą ozdobą sweterków, czapeczek czy nawet mundurków szkolnych. Wykonane ze skóry, koronek, cekinów i innych bajecznie kolorowych materiałów; motyl może być też w wersji breloczka.

  • Rybki w morzach, jeziorach i rzekach - broszki/breloczki rybki - ze skóry, filcu, cekinów i koralików. Pięknie błyszczą i przypominają cudowne wakacyjne chwile. Na odwrocie rybki dziecko może napisać sobie z jakiego wakacyjnego miejsca zrobiło pamiątkę.

 

 

  • Spinaczowe, żarłoczne rybki - wykonane na bazie spinacza do bielizny oraz różnokolorowych papierów. W paszczy ryby czai się niespodzianka - jaka ? Zobaczcie sami :)

  

  • Jeśli w czasie wakacji zbieracie różne różności a wśród nich kamienie, to możecie z nich zrobić wspaniałe kamienne potworki  - wystarczy tylko pomalować kamień i ozdobić na przykład guziczkami i kawałkami plastikowego skoroszytu, wycinając z niego ręce, nogi i włosy dla naszego potworka.

 

  •  Kolczyki - ruloniki - super modne, samodzielnie wykonane, są mega-fajnym wakacyjnym drobiazgiem, a noszone w uszach przez twórcę, wspaniałym powodem do dumy.