czerwiec - Dzień Dziecka

 "Zrób sobie fajny gadżet !" :) - propozycja warsztatów dla dzieci w dniu ich święta.

 • Własnoręcznie uszyte pluszaki - to propozycja warsztatów dla starszych dzieci z klas 4-6 i starszych. Stare, niepotrzebne ubrania są idealne do stworzenia pluszaków wg własnych pomysłów. Wystarczy narysować kształt, wyciąć, przeszyć, wypchać (najlepsze do tego są wsady z poduszek!), no  ozdobić, naszywając oczy i inne detale :).

  

 • Dzieci uwielbiają pająki, gąsienice, motyle - ogółem rozmaite owady - dlatego warsztaty, na których będą tworzyć te wszystkie stworzonka, na pewno spodobają się małym twórcom. Wystarczy kolorowa bibuła, rolki po papierze, druciki kreatywne, pomponiki i inne ozdoby. 

 

 • Tworzenie podobizny własnej twarzy z masy solnej - super zabawa, przy zagniataniu ciasta solnego a następnie odtwarzanie swojej podobizny. Popatrzecie sami i do dzieła - bawmy się ! 

 

 • Breloczki papier mache  - wystarczy zastanowić się jaki kształt bazy breloczków nas interesuje, narysować go, wyciąć z grubszej tekturki i już można rozpocząć oklejanie kształtu techniką papier mache, samodzielnie przygotowanym klejem oraz gazetami. Na końcu, po wyschnięciu oklejonej bazy, ozdabiamy ją w dowolny sposób a następnie podwieszamy łańcuszek, kółeczko breloczka i gotowy do podwiesenia do plecaka lub torebki.

 • Gniotki - zabawa z mąką ziemniaczaną, balonami, pisakami i wielokolorowym sznurkiem. Gniotki - wspaniale "pomrukujące", idealne do ćwiczenia napięcia mięśniowego, przybierające przeróżne, fantazyjne kształty w zależności od wyobraźni dzieci. Oto one - wykonane przez 6-8 letnie dzieci z Rzozowa.

  

 • Broszki z guzików - uśmiechnięte, błyszczące, brokatowe, czyli cool :)

 

 • Breloczki z pomponów - mięciutkie, z ruchomymi oczkami :)

 • Podskakujący pajacyk - powstał na bazie kubeczka po jagurcie, ozdobiony bibułą, ręcznie splatanymi łańcuchami tworzącymi nogi i ręce, oraz różnymi serpentynami i błyszczącymi dodatkami. Całość zawieszona na gumce przyjemnie podskakuje.

 

 

 •  Ramka na zdjęcie z masy solnej - samodzielnie zagnieciona masa solna to świetna zabawa dla dzieci, szczególnie jeśli potem można z niej stworzyć piękną ramkę na własne zdjęcie - może być w dowolnym, wymyślonym kształcie. Po wysuszeniu ramkę malujemy/kolorujemy a następnie lakierujemy i wkładamy zdjęcie.

 

 

 • Zwierzątka z tektury falistej - tektura przyjemnie się wygina oraz zwija w rulony. Na tekturowych bazach można stworzyć różne zwierzęta, n.p. koty, jeże, myszki ...

 

    

8. Pomponiaki (NOWOŚĆ) - breloczki do kluczy z pomponiastymi stworkami. Samodzialnie wykonane pompony ozdobione ruchomymi oczkami, filcem i puszystymi noskami.

 

 • Breloczki z figurkami z modeliny - wspaniale jest ulepić jakąś figurkę z modeliny, którą potem zawieszamy w formie breloczka np. przy kluczach lub do szkolnego/wakacyjnego plecaka :) Modelina przyjemnie się ugniata i jest idealnym materiałem plastycznym doskonalącym dziecięcą cierpliwość a przede wszystkim wzmacniającym napięcie mięśniowe dziecięcych rączek.